návrat k aktualitám

Blachotrapez školí budúcich klampiarov

Dátum pridania: 17.12.2019

V prvom decembrovom týždni experti z mobilného školiaceho centra BLACHOTRAPEZ realizovali celonárodné poľské produktovo-montážne školenia pre mladých klampiarov. Ukážky montáže vybraných strešných krytín a odporúčaných doplnkov sa aktívne zúčastnili učni stavebných a odborných škôl v Częstochowie, Wieluniu, Biłgoraju a Białymstoku.

Úloha odborného patróna 

Školenia sa konali v piatich miestach: Centrum odborného a ďalšieho vzdelávania v Częstochowe, Združenie škôl č. 1 v Wieluniu, Združenie odborných škôl č. 5 a Združenie škôl stavebno-geodetických v Białymstoku a Združenie stavebných a všeobecných škôl v Biłgoraju. Firma spolupracuje so všetkými uvedenými školami, okrem iného plní úlohu patróna tried s klampiarskym zameraním.

- Delenie sa o znalosti a skúsenosti je základom moderného podnikania. Tento cieľ spĺňajú všetky naše školenia a praktické dielne, v priebehu ktorých odhaľujeme pred učňami tajomstvá klampiarskeho remesla, ktoré boli odhalené v priebehu mnohých hodín práce na streche. Často nám práve znalosti rozdielov umožňujú ušetriť čas a materiál a tiež správne poradiť zákazníkom – hovorí Marcin Dyda, riaditeľ školení vo firme BLACHOTRAPEZ. Všetky klampiarske triedy pod naším patronátom sa môžu spoliehať na podporu: podieľame sa na nákladoch na vybavenie dielní, sponzorujeme pracovné oblečenie pre žiakov, štipendiá, školenia vrátane výletov, napr. do našej firmy.

Nápad na kariéru po škole

Podpora pre stavebné a odborné školy je prvkom budovania našej stratégie ako aj rozvíjania remesla klampiara. V tomto období BLACHOTRAPEZ spolupracuje aj so Združením poľských klampiarov pri jeho vlajkových iniciatívach, napr. Majstrovstvá sveta mladých klampiarov a Majstrovstvá poľských mladých klampiarov. Čo je dôležité, už roky je proces vytvárania nových produktov ponúkaných firmou konzultovaný s najlepšími odborníkmi v odvetví klampiarstva. To vďaka nim sa sľuby o najvyššej kvalite a spoľahlivosti, ktoré dáva BLACHOTRAPEZ, stávajú realitou. Navyše poľskí klampiari školia špecialistov v zahraničí – všade tam, kde sú pobočky skupiny BLACHOTRAPEZ. V tomto roku to bola aj Kanada.

Komentáre