návrat k aktualitám

Blachotrapez posilňuje pozíciu v Čechách

Dátum pridania: 08.04.2019

Poľský výrobca strešných a fasádnych krytín – skupina Blachotrapez – posilňuje svoju prítomnosť na českom trhu. V marci česká pobočka Blachotrapez spol. s r.o. ukončila prvú etapu investícií v meste Šmolovy pri Havlíčkom Brode, kde sprevádzkovala nový centrálny sklad s rozlohou 4 500 m2. 

Sklad umožní zabezpečiť českej pobočke skupiny Blachotrapez vyšší štandard služieb, okrem iného lepší servis, rýchlejší čas dodania. Sklad bude pokrývať objednávky zákazníkov južnej a západnej časti Čiech. V súčasnosti pobočka nemá vlastné výrobné prevádzky, ale čoskoro by sa mala situácia zmeniť. Ďalšou etapou investícií bude výrobno-skladová hala s celkovou rozlohou 1 600 m2. Už teraz je postavená časť kancelárskych priestorov. 

4 roky na českom trhu  

Česká pobočka skupiny Blachotrapez funguje od začiatku roku 2014. Od doby vzniku každý rok vykazuje nárast predaja na úrovni 25 %.  Využíva štruktúru 6 maloobchodných pobočiek a 5 obchodných predstaviteľov, ktorí koordinujú im pridelené regióny Čiech. Firma má tiež okolo 300 stálych odberateľov, ktorí zabezpečujú dostupnosť ponuky na území celého štátu. Navyše obsluhuje aj objednávky z Rakúska. Česká pobočka sa zaoberá predajom a distribúciou produktov vyrobených v Poľsku: plechových strešných šindľov, trapézov a strešných panelov, strešných doplnkov, klampiarskych výrobkov, odkvapových systémov, okien a strešných výlezov, plotových plechových systémov.

Komentáre